Plivačkom klubu ”Leskovac”- 19 medalja na Serbia open-u

Na jednom od najprestižnijih plivačkih takmičenja, Serbia open, ”Leskovac” je nastupio sa 8 plivača, a izuzetnim uspehom izdvojio se Nikola Đuretanović sa četiri odličja, od kojih su tri zlatna

Pavle Joić se okitio sa dve medalje, srebrnom i bronzanom, a Iva Petković je trku na 50 metara prsno, u svojoj kategoriji, završila na trećem mestu.

Štafete Plivačkog kluba ”Leskovac”, ostvarile su zapažen uspeh: Ženska u sastavu: Jelena Ćirić, Iva Petković, Andrea Stanković i Sara Marković osvojile su, u juniorskoj kategoriji, srebro u disciplini 4×100 metara mešovito, dok su ove četiri devojke, u disciplini 4×200 metara slobodno, bile treće u apsolutnoj kategoriji.

Treće mesto osvojila je i mešana štafeta u sastavu: Pavle Stojčevski, Jelena Ćirić, Andrea Stanković i Nikola Đuretanović, u disciplini 4×100 metara slobodnim stilom.

Na turniru u Beogradu, Pavle Joić, ispunio je kriterijum za nastup na Susretu reprezentacija i u Sarajevu, krajem marta, i plivaće u disciplini 400 metara mešovito.

Uprava kluba čestita svojim plivačima na ostvarenim rezultatima i želi mnogo uspeha u nastavku sezone.

Na Serbia open-u je učestvovalo 355 plivača iz sedam zemalja.