Nemačka humanitarna organizacija ASB i grad Leskovac, finansiraće nabavku plastenika za 12 socijalno-ugroženih porodica, a javni poziv će biti objavjen na sajtu grada, saopšteno je na press konferenciji
Nakon programa za stambeno zbrinjavanje, otpočinjanje sopstvenog posla, uključivanje Roma u društvenu zajednicu i pomoći izbeglicama i raseljenima, ASB je započeo projekat podrške socijalno-ugroženim porodicama u Leskovcu, vredan 17.000 evra, a sprovešće ga u saradnji sa lokalnom samoupravom.
– Grad učestvuje sa 3.000 evra, ostatak obezbeđuje organizacija ASB. Ovim novcem biće finansirana nabavka 12 plastenika za ugrožene porodice. Reč je o pomoći za koju se mogu prijaviti lica sa prebivalištem na teritoriji grada, uz ispunjenje propisanih uslova i kriterijuma. To su bespovratna sredstva sredstva i daju se jednokratno, u pojedinačnim iznosima od 1.000, do 1.300 evra, u dinarskoj protivvrednosti. Javni poziv će biti objavljen na sajtu grada i otvoren 15 dana, pa pozivam zainteresovane građane da se prijave, rekao je gradonačelnik, Goran Cvetanović.
Uz konstataciju da nema mnogo gradova i opština, koje brzo prepoznaju problem i još brže rade na njegovom rešavanju, a Leskovac je jedan od njih, direktor organizacije ASB u Srbiji, Gordan Velev je dodao:
– Nije ovo ogroman projekat, ali jeste početak saradnje, jer naša organizacija godinama radi sa ljudima na socijalnoj margini. Mi se ne bavimo zapošljavanjem, niti razvojem biznisa, ali želimo da podržimo ljude iz socijalno-ugroženih porodica, obezbeđujući prvi korak ka izbavljenju iz tog stanja. Plastenici mogu da im omoguće dodatni prihod ili bar ishranu za porodicu. Hvala gradu Leskovcu što finansijski učestvuje u programu, ali i što će, koristeći resurse i znanje, kasnije pomoćiu obukama tih ljudi, kojima želimo da asistiramo pri izboru poljoprivredne kulture i eventualnom plasmanu proizvoda.
Nemačka humanitarna organizacija ASB je, do sada, sprovela preko 350 humanitarnih akcija na Balkanu, vrednih 175 miliona evra. U poslednjih 25 godina, ova organizacija je obezbedila krov nad glavom za 16.000 ljudi, dok je 3.000, zahvaljujući njoj, započelo sopstveni biznis.