Održan prvi školski festival „Virtus piano

Prvi školski festival „Virtus piano“održan je u Svečanoj sali grada a na njemu su učenici klavirskog odseka osnovne muzičke škole „Stanislav Binički“ odmerili znanja i veštine stečene u ovoj školskoj godini.

Nastup je imalo 26 učenika, a u obaveznom programu takmičenja učenici su svirali kompozicije nastavnika Ivice Petkovića, koji je osmislio prigodne komade.

Ovaj festival je nastao na inicijativu nastavnice klavira Ivane Kostić i klavirskog odseka Muzičke škole „Stanislav Binički“, sa željom da se održi takmičarski duh učenika.

Check Also

Leskovčanka Jasmina Jovanović Maca u četvrtfinalu prestižnog svetskog takmičenja

Leskovčanka među 200.000 umetnika iz celog sveta, potrebni su joj glasovi za nastavak takmičenja Leskovčanka …