ODBOJKA: Devojke furiozno do treće pobede, momci namučili lidera

Odbojkašice ”Leskovca 98” nadigrale su, u Valjevu ekipu ”Srbijanke 014” sa 3:0 u setovima i stigle do prve u gostima, a ukupno treće pobede, u isto toliko utakmica. ”Dubočica” je identičnim rezultatom poražena od ”Smederevo carine”, lidera na tabeli Prve lige

Iako treber Vladan Šaraba odličnu partiju svojih devojaka pripisuje i činjenici da su put Valjeva otišle dan ranije i potpuno odmorne izašle na teren, reklo bi se da je presudila i razlika u kvalitetu. Prvi set su Leskovčanke dobile sa 25:19, drugi sa 25:14, a u trećem je neizvesnosti bilo do 16:16, kada su gošće počele da prave razliku, koja je na kraju iznosila pet poena (25:20).

”Leskovac 98” sa prve pozicije i uz maksimalan učinak, u sredu od 20 sati dočekuje ekipu ”Lazarevca”. Prema rečima šefa stručnog štaba, iako su je mnogi već sada otpisali, radi se o dobroj ekipi, o ozbiljnom klubu koga odlikuje kvalitetan rad sa mlađim selekcijama i timu prema kome se mora imati respekt. U slučaju četvrtog trijumfa zaredom, Leskovčanke bi dobile dodatno na samopouzdanju i sa dobrim kapitalom ušle u dva teška duela, sa beogradskim ”Radničkim” i užičkim ”Jedinstvom”.

Za razliku od devojaka, leskovačkim odbojkašima ništa ne polazi od ruke. Juče su pretrpeli drugi poraz, što je donekle i bilo očekivano, jer je s druge strane mreže bio lider, ekipa ”Smederevo carina”.

Iako su izgubili sa 0:3, izabranici Marijana Nikolića su favorizovanom protivniku pružili više nego dostojan otpor: Prvi set je domaćin dobio sa 25:17, ali su drugi i treći (25:21 i 25:22), pokazali da je ”Dubočica” skupo prodala kožu.

Nažalost, uz dva poraza i jednu neodigranu utakmicu, Leskovčani su za sada na začelju tabele Prve lige, a idealna prilika za uknjiženje prvih bodova mogla bi biti utakmica 5. kola, u sredu u Leskovcu, protiv ”VGSK-a”.