Obaveza privrednih subjekata je da APR-u prijave stvarne vlasnike. U Srbiji 10,3 % stranaca, najviše Italijana

Do sada je obavezu ispunilo nešto više od 85% privrednih subjekata. Svaki deseti vlasnik preduzeća u Srbiji je stranac, pokazuje evidencija APR-a

Agencija za privredne registre, obavezala je sve privredne subjekte u Srbiji, da od početka ove godine, prijave stvarne vlasnike, a to je do danas uradilo više od 85% firmi, zadruga, fondacija i zadužbina. Najveći broj stvarnih vlasnika, odnosno 89,6% su državljani Srbije, stranaca je 10,3 posto.

Tako su u Centralnoj evidenciji upisana 180.743 privredna subjekta, od kojih je 162.037 domaćih, a 18.695 stranih, među kojima je najviše Italijana.

Najviše stvarnih vlasnika evidentirala su preduzeća, slede zadužbine i fondacije, dok su obavezu u najmanjem procentu, ispunila udruženja.

Check Also

Uhapšeni Leskovčanin i Nišlija, osumnjičeni da su pokušali da ucene mladu ženu njenim intimnim fotografijama

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Nišu, u saradnji sa Osnovnim javnim tužilaštvom u Nišu, uhapsili …