Novosađani prejaki za Leskovčane

Košarkaši Zdravlja poraženi su večeras na gostovanju u Novom Sadu u duelu sa Vojvodinom rezultato 74:56 (22:16, 18:13, 19:16, 15:11).

Meč je odigran u okviru 6. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije.

U prvoj četvrtini izjednačena igra, a domaćin je trojkom 3 sekunde pre kraja prvog perioda stigao do 6 poena prednosti.

Posle nepuna dva minuta igre u drugoj četvrtini Vojvodina stiže do 11 poena prednosti (12. minut 32:21) koje je održala i do odlaska na odmor – 40:29.

I u nastavku slična slika na terenu. Posle pauze od 15 minuta domaćin stiže do 14 razlike i tu prednost uspešno održava do kraja treće četvrtine. U poslednjih 10 minuta osim kratke epizode kada su gosti pružali ono što se od njih očekivalo i smanjili prednost na 11 poena, sve ostalo bilo je u znaku favorizovane Vojvodine.

Ovoga puta Leskovčani su parirali protivniku u skoku 34:33, ali i imali 4 izgubljene lopte više 13:17. Leskovčani su imali očajan šut za tri poena: samo 23% (6 od 26), a podbacili su i u šutu za dva (50%, 14/28). Statistika pokazuje da je blizu svog dosadašnjeg prosečnog učinka bio samo Jacob Lampkin (index 17), dok su ostali igrači gostiju bili sa jednocifren indeksom.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Gorbachov -, Morgan 7 (6 skokova), Lampkin 12 (6 skokova), Škundrić 13, Jović 10, Stojković 1 (4 asistencije), Gavrilović, Petković 6 (4 skoka), Radivojević 2, Jovanović (4 skoka), Stojanović 5.

U sledećem, 7. kolu Zdravlje na svom terenu dočekuje Slobodu iz Užica.