Nišlije bolje od Leskovčana u košarkaškom derbiju “južne pruge”

Košarkaši Konstantina pobedili su večeras u Nišu ekipu leskovačkog Zdravlja rezultatom 77:62, po četvrtinama 18:15, 27:23, 17:11 i 15:13.

U utakmici koja se naziva i košarkaškim derbijem “južne pruge” rezultatski izjednačena borba u prvom poluvremenu vođena je do 19. minuta (36:35), ali su Nišlije na odmor ipak otišle sa 7 poena prednosti (45:38).

Domaćin je u sličnom stilu nastavio i posle odmora, pa se prednost Konstantina ustalila na deset i više poena razlike.

Leskovčani su u poslednjoj četvrtini najavili mogućnost preokreta (36. minut 66:56), ali su Nišlije sigurnom igrom u pobedničkom ritmu privele meč kraju.

Za OKK Konstantin su igrali: Veličković 9 (11 asistencija, 5 skokova), Stošić, Stevanović (4 skoka), Filipović 9 (6 asistencija, 4 skoka), Spasov, V. Đorđević 11 (5/6 za dva), A. Đorđević, V. Đorđević, Banduka 2, Bjelak 16 (8 skokova), Gudžić 19 (3 skoka).

Za ekipu Zdravlja su igrali: Jović 5, Dojčinović 10 (3 osvojene lopte), Stojković 9 (4 skoka), Tešanović, Čvorović 7, Petković, Ristić 3, Gašić 10 (4 asistencije), Andrejević 1 (3 skoka), Tešović 6 (5 skokova), Stojiljković 6 (3 skoka), Ljubenković 5.

U sledećem, 19. kolu Konstantin u četvrtak gostuje u Velikoj Plani ekipi Plane, dok Zdravlje u subotu u Leksovcu dočekuje Proleter iz Novog Sada.

Uhapšena dvojica napadača: u centru Niša pretukli mladića i naneli mu teške telesne povrede

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Nišu, po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Nišu, efikasnim operativnim …