Najodbojkaškije selo u Srbiji, večeras nemoćno protiv ”Dubočice”

Ako budemo igrali, kao što smo trenirali ove nedelje, slomićemo protivnika za jedan sat, prognozirao je pre utakmice trener Marjan Nikolić. Potrajalo je malo duže, ali se završilo ubedljivom pobedom ”Dubočice”

Trebalo je Leskovčanima gotovo 15-20 minuta da ”uđu” u duel na pravi način. Dotle su gosti iz Kleka već napravili osetnu prednost (6:12). Kad je lopta počela preletati mrežu, umesto da završava u njoj ili daleko u autu, stvari su legle na svoje mesto. Uprkos velikom broju grešaka, ”Dubočica” je uspela prvi set rešiti u svoju korist, 25:21.

Servis greške obeležile su i drugi set, ali su Leskovčani od početka do kraja konce držali u svojim rukama, pa su ga i rešili u svoju korist 25:20.

Treći su dobili još ubedljivije 25:18, a gosti su na momente delovali potpuno nemoćno. Na kraju, ubedljiva pobeda, ukupno osma, za još jedan korak ka sigurnoj sredini tabele.

U sledećem kolu, ”Dubočica” će na duel drugoj ekipi ”Vojvodine”, protiv koje su jesenas slavili. Novosađani su trenutno visoko plasirani, ali su Leskovčani već pokazali da protiv favorita, posebno u gostima, umeju da zablistaju. Nadamo se da će tu tradiciju nastaviti i u ”Spensu”.