
Rukovodilac Školske uprave Leskovac,Marjan Mladenović danas je podneo neopozivu ostavku na ovu funkciju, o čemu je obavestio saradnike, kolege i direktore obrazovnih ustanova putem zvaničnog dopisa.
U svom obraćanju naveo je da je njegov put na ovoj poziciji simbolično trajao „od Svetog Jovana do Svetog Save“, ističući da mu je cilj tokom mandata bio vraćanje vere u ljude i jačanje duha zajedništva.
Mladenović je poručio da funkcije prolaze, ali da trag koji ljudi ostavljaju jedni u drugima ostaje, naglašavajući važnost poštovanja profesije i međusobnog uvažavanja. Istakao je da sa funkcije odlazi „čistog lica“, veran sebi i svojim principima.
– Funkcije su prolazne, ali način na koji se odnosimo jedni prema drugima ostaje trajno zapamćen. Iznad svega – ostanite ljudi. To je jedina titula koju vam niko ne može oduzeti – navodi se u njegovoj poruci.
Na kraju, Mladenović je istakao da mu je bila čast da obavlja ovu dužnost do poslednjeg dana, dodajući da svoju slobodu vraća sebi, svojim učenicima i svojoj muzici.
Dnevnik Juga Dnevne internet novine juga Srbije
