
Narodna biblioteka „Radoje Domanović“ u Leskovcu, povodom obeležavanja Međunarodnog dana knjige za decu, raspisuje literarni konkurs na temu „Stranice koje se pamte“.
Učesnici treba da napišu literarni rad u kojem preporučuju svojim vršnjacima omiljeni roman, zbirku priča, strip, poeziju ili neku drugu književnu formu.
Cilj konkursa je da se podstakne ljubav prema čitanju, razvije lični odnos prema knjizi i da mlade čitaoce ohrabri da svoje preporuke podele sa drugima.
Na konkursu mogu učestvovati svi učenici osnovnih škola sa teritorije grada Leskovca.
Stručni žiri doneće odluku o najuspešnijim radovima.
Dobitnicima slede nagrade.
Radove dostaviti do 8. marta 2026. godine.
Opšti uslovi literarnog konkursa:
Literarni konkurs biće organizovan u dve kategorije:
- učenici osnovnih škola od I do IV razreda i
- učenici od V do VIII razreda.
Literarne radove slati na mejl konkursi.nble@gmail.com.
NAPOMENA: Slanje rada podrazumeva saglasnost autora da Biblioteka zadrži pravo na njegovu prezentaciju i korišćenje za svoje potrebe, a autor se obavezuje da rad ne koristi u druge svrhe. Rad će biti prihvaćen ako sadrži sledeće podatke: ime i prezime učenika, naziv škole i mesta, razred i odeljenje, ime i prezime mentora, kontakt telefon i mejl adresu. Članovi porodica zaposlenih u Biblioteci nemaju pravo učešća na konkursu.
Dnevnik Juga Dnevne internet novine juga Srbije
