Gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović posetio je danas Ljubomira Stankovića i čestitao mu 100. rođendan.
Ljubomir Stanković rođen je 17. marta 1917. godine, u vreme podizanja Topličkog ustanka, u godini koja je prethodila završetku Prvog svetskog rata i početku Zlatnog doba Leskovca.
I dalje živi u Oraovici kod Grdelice, u kojoj je danas proslavio 100. rođendan, a ovom retkom jubileju prisustvovao je i gradonačelnik Leskovca dr Goran Cvetanović.
-Vodimo računa o mladima jer su oni naša budućnost, ali moramo misliti i na stare koji su stvarali i zadužili ovaj grad, rekao je gradonačelnik Cvetanović.
Stanković je bio borac u Drugom svetskom ratu, bavio se poljoprivredom, radio u Železnicama Srbije, a penziju je stekao u nekadašnjem preduzeću „TIG“ Grdelica.
I danas vodi računa o ishrani, a obavezno posti sredom i petkom. Kaže da je glavni recept za dugovečenost rad.
-Rad, rad i samo rad, kratko odgovara Ljubomir Stanković.
Ima sina, dve ćerke, sedam unučadi i sedam praunučadi.