Leskovčani vodili do 45. minuta, Kragujevčani sigurniji u završnici

Kragujevački ”Radnički” bio je večeras kvalitetniji rival, pa iako su ”vukovi” na odmor otišli sa golom prednosti (17:16), pobeda je ipak pripala gostima, koji su slavili sa 29:27.

Kragujevčani su bolje otvorili utakmicu i već u petom minutu imali tri gola prednosti (1:4), ali ”Dubočica” sredinom poluvremena stiže do izjednačenja, a nakon par uspešnih napada preuzima vođstvo. Konsolidovani i okuraženi ”vukovi” nastavljaju silovito, pa na pet minuta pre kraja prvog dela igre, imaju 5 golova više na svom kontu.

Direktni crveni karton, koji kapiten Atanacković dobija zbog šuta golmanu u lice prilikom izvođenja sedmerca, definitivno je unela pometnju u redove ”Dubočice”, koja posustaje, ali prednost, doduše minimalnu, uspeva da sačuva do odmora.

U nastavku se ekipe smenjuju u vođstvu, igra se gol za gol, ali gosti više kombinuju, napadaju kreativnije, okretniji su i brži. Protiv tako raspoloženog rivala ”Dubočica” je uspevala da održava egal do sredine drugog poluvremena. Prednost stečenu u 47. minutu, gosti više nisu ispuštali, samo povremeno dozvoljavajući ”vukovima” da se ponadaju preokretu. Da su, u presudnim trenucima meča, Anđelković, pa odmah potom Milićević poentirali, nekoliko stotina ljubitelja rukometa moglo je prisustvovati neizvesnoj završnici i možda trijumfu ”Dubočice”, ali su ta dva neiskorišćena zicera, stavila tačku na meč.

U redovima domaćina, Pavlović i Anđelković su se po 6 puta upisali u strelce, kod Kragujevčana je Barudžić bio najraspoloženiji i postigao 10 pogodaka. Beležimo i 12 odbrana golmana ”Dubočice”, Stefana Arđelana.

Na press konferenciji, trener Saša Pejčić, ne tražeći alibi za poraz, ponovio je da ekipa, zbog povreda i bolesti, nije bila kompletna, ali i da je samo par igrača večeras opravdalo poverenje.

– Prvi put, u brojnim međusobnim duelima, ”Radnički” odnosi bodove iz Leskovca, ali zasluženo. Nismo bili na nivou, negativna serija se nastavlja i kako sada stoje stvari, sledi nam borba za opstanak u ligi.

Inače, posle tri odigrana kola, maksimalan učinak imaju ”Vojvodina” i ”Metaloplastika”, a ”Dubočica” na dnu, bez bodova, deli 12. mesto sa ”Rudarom” i ”Proleterom”. U sledećem kolu će, u derbiju začelja, na megdan ”Jugoviću” u Kać.