Leskovčani ubedljivi protiv makedonskog prvoligaša: Zdravlje – Kumanovo 85:63

Košarkaši Zdravlja pobedili su danas u Leskovcu ekipu Kumanova rezultatom 85:63 (26:17, 10:20, 31:14, 18:12).

Utakmica je odigrana u okviru priprema za novu sezonu u Košarkaškoj ligi Srbije.

Leskovčani su bolje otvorili meč i prvu četvrtinu rešili u svoju korist. Uzvratili su gosti iz Severne Makedonije koji su dobili drugu četvrtinu i na odmor otišli sa poenom prednosti (36:37).

U nastavku odlična igra Zdravlja, a domaćin je meč praktino prelomio u trećem periodu. I u poslednjih 10 minuta gosti nisu imali odgovor na rešenja Zdravlja u napadu, dok je odbrana Leskovčana do kraja delovalo jako čvrsto i stabilno.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Stojković 3, Gavrilović, Morgan 10 (3 skoka, 3 ukradene lopte), Petković 2 (5 skokova, 5 asistencija), Gorbačov, Stojanović 16 (4 skoka), Radivojević 12 (4 skoka), Škundrić 13 (3 skoka), Jovanović 8 (7 skokova), Lampkin 11 (9 skokova, 3 asistencije), Stajić, Jović 10 (3 skoka).

Poslednje provere pred početak prvenstva imaće u dva duela sa bugarskim prvoligašem. Utakmice Zdravlje – Shumen igraće se u četvrtak i petak u istom terminu, u 16:30 u Sportskom centru Dubočica.