LESKOVČANI SLAVILI U ČAČKU: Košarkaši Zdravlja pobedom preuzeli 1. mesto na tabeli Druge lige Srbije

Slide Background
Build & Design
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Košarkaši Zdravlja pobedili su večeras u Čačku ekipu Železničara u odloženoj utakmici 7. kola Druge lige Srbije grupa JUg rezultatom 67:70 (18:19, 21:16, 17:13, 11:22).

Leskovčani su borbenom igrom od prvog do poslednjeg sudijskog zvižduka stigli do zasluženog trijumfa kojim su preuzeli 1. mesto na tabeli Druge lige Srbije grupa “Jug” sa skorom od 5 pobeda i 2 poraza.

U prvoj četvrtini košarkaši Zdravlja su imali prednost, u jednom trenutku i 6 poena “viška”, ali su u drugi period Čačani ipak ušli sa košem prednosti. U drugoj četvrtini najpre je domaćin stekao 14 poena prednosti, ali su do odlaska na odmor gosti prednost domaćin sveli na samo 4 poena.

U nastavku ponovo period pobelje igre Železničara, pa se u poslednju četvrtinu ušlo sa 8 poena prednosti u korist Čačana (56:48).

U poslednjih 10 minuta sjajna igra Leskovčana, pre svega u odbrani pa su domaći u poslednjoj četvrtini postigli samo 11 poena. Na drugoj strani raznovrsni napadi, veći broj raspoloženih igrača i na kraju slavlje i velika pobeda košarkaša Zdravlja na jednom od najtežih gostovanja u sezoni.

Za ekipu Zdravlja su igrali: D. Jović 12 (5 asistencija), Jovanović 11 (3 asistencije), Stojković 5 (3 asistencije), Petković 14 (9 skokova, index 20), Bjelak 9 (15 skokova, index 19), Radivojević 9, Pejović 6 (8 skokova), Ilić, Tešović 4, Đ. Jović.