LESKOVČANI SLAVILI U BEOGRADU! Zdravlje ubedljivo protiv Mladosti

Košarkaši Zdravlja pobedili su večeras na gostovanju u Beogradu ekipu Mladost MaxBet rezultatom 68:84 (20:15, 15:27, 13:26, 20:16).

Veliki trijumf Leskovčana, revanš za poraz jesenas i brejk koji vraća nadu u opstanak u Prvoj Košarkaškoj ligi ligi Srbije.

U izjednačenoj prvoj četvrtini domaćin je u poslednja 2 minuta serijom 5:0 stekao prednost (20:15), sa kojom je ušao u drugih 10 minuta.

U drugoj četvrtini sjajna igra Leskovčana. Odbrana je delovala neprobojno, napad nezaustavljivo pa je prednost gostiju rasla iz minuta do minut do rezultat 35:42 kojim su rivali otišli na odmor.

A posle 15 minuta predaha nastavak sjajnog izdanja košarkaša Zdravlja koji su u trećoj četvrtini ostavili domaćina na samo 13 poena, dok su na drugoj strani postigli dvostruko više koševa.

U poslednjih 10 minuta igre Leskovčani su ušli sa ogromnih 20 poena razlike (48:68).

U 36. minutu akcija Zdravlja koja pokazuje svu dominaciju Leskovčana u ovom meču. Nakon presečene akcije Mladosti Noah Blackwell je sa centra asistirao, bio je to “alley-up”, a loptu je u koš domaćina zakucao Duane Morgan za maksimalnih 25 poena razlike – 54:79.

U poslednja 4,5 minuta rutinska igra gostiju koji su i pored izlazaka nekoliko igrača van igre zbog 5 penala uspešno priveli meč kraju za ubedljivih 16 razlike – 68:84.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Paul Morgan Duane 32 (index 36, 7 skokova, 3 asistencije, 10/12 za dva, 3/6 za tri), Milan Škundrić 9 (2/4 za tri), Stevan Jovanović 5 (9 skokova), Miloš Jović, Noah Blackwel 19 (index 23, 5 asistencija, 3 skoka, 5/5 za dva), Johnathan Devante Jorda 8 (index 19, 9 asistencija, 6 skokova, 3/5 za dva), Strahinja Stojković, Miloš Gavrilović, Milan Radivojević, Svetozar Stamenković 11, Petrov, Stojanović (3 skoka).

U sledećem, 27. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije Zdravlje u Leskovcu dočekuje Vršac.