LESKOVČANI BOLJI OD BEOGRAĐANA: Sigurna pobeda košarkaša Zdravlja u duelu sa OKK Beogradom

Košarkaši Zdravlja pobedili su večeras u Leskovcu ekipu OKK Beograda rezultatom 85:75 (28:17, 26:22, 19:17, 12:19).

Ovaj meč odigran je u okviru 18. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije.

Leskovčani su bukvalno od prvog do poslednjeg sudiskog zvižduka imali potpunu kontrolu nad svim dešavanjima na terenu. Već na praju prve četvrtine bile je jasno da su domaćini, iako bez povređenog Hadsona, na pravom putu da još jednom, a treći put uzastopno, obraduju svoje navijače.

U 17. minutu Zdravlje je prvi put stiglo do 20 poena prednosti (49:29), i već tada je bilo jasno da je gostima potrebno pravo čudo kako bi preokrenuli rezultat i stigli do revnša za poraz u prvom delu sezone u Beogradu.

Posle odmora Leskovčani ponovo vraćaju prednost na 20 razlike (64:44, 26. minut), a u 28. minutu Stamenković donosi i najveću prednost svom timu (69:48). Košarkaši Zdravlja su rutinskom igrom priveli meč kraju i na kraju proslavili 10. pobedu u sezoni sa svojim navijačima.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Stojković, D. Jović 6 (3 skoka), Petković 6, Đorđević 16 (4 skoka), Radivojević 3, Stamenković 12 (12 skokova, 3 asistencije, 3 osvojene lopte), Stajić, Jovanović 6 (3 skoka), Vujasinović 2 (6 asistencija), M. Jović 6, Stojanović 11 (7 skokova, 3 asistencije), Blackwell 17 (3 skoka, 5 asistencija).

Zdravlje posle 18 odigranih kola ima skor od 10 pobeda i 8 poraza i trenutno se nalazi na 2. mestu na tabeli, s tim što treba imati u vidu da je u ovom i prethodnom kolu odložena većina utakmica zbog problema sa infekcijom velikog broja Korona virusom.

U sledećem, 19. kolu Zdravlje u sredu gostuje u Novom Sadu gde će odmeriti snage sa ekipom Vojvodine. Ovaj meč igra se 19. januara sa početkom u 18:30, uz direktan prenos na Televiziji Arena sport.