Leskovačke Lavice osvojile Kup FS Regiona istočne Srbije

Ženski gradski fudbalski klub Lavice Dubočice pobednice su Kupa Fudbalskog saveza Regiona istočne Srbije.

Leskovačke Lavice su u finalu Kupa FS RIS pobedili niški Radnički 2012 posle boljeg izvođenja jedanaesteraca rezultatom 7:6. U regularnom toku meč je završen 2:2 (1:2).

Finale je odigrano u Kruševcu, u Sportskom centru Jedinstvo na terenu sa veštačkom travom.

Leskovčanke su do vrednog trofeja stigle posle preokreta. Nišlije su rano stigle do vođstva golom Dimitrjević u 1. minutu, a prednost Radničkog duplirala je Jović u 17. minutu.

Posle početnog šoka, ekipa trenera Ane Stojanović je preuzela kontrolu nad dešavanjima na terenu, a Kocić je golom u 44. minutu smanjila prednost Radničkog.

Dugo su Lavice čekale na izjednačenje, do 83. minutu kada je Stošić donela rezultatsko poravnanje.

Prilikom izvođenja penala, već u prvoj seriji golman Lavica Ninoslava Stefanović je zaustavila udarac Nevene Mići, a do kraja su sve igračice bile precizne za konačnih 7:6 za Lavice.

Pehar pobednika Kupa kapitenu Lavica Ivani Kostić uručio je potpredsednik FSRIS Vladan Gašić.