Kruševački Trayal ubedljivo pobedio leskovačku Dubočicu u Surdulici

Fudbaleri Dubočice ubedljivo su poraženi kao domaćini u Surdulici u duelu sa Trayalom u jednoj od najslabijih igara ove sezone.

Prva liga Srbije – 12. kolo

GFK DUBOČICA – TRAYAL 0:4

Strelci: 0:1 Luka Čumić u 3. 0:2 Stevan Nikolić u 70., 0:3 Nikola Marinković u 76. minutu, 0:4 Ivan Marković u 86. minutu – Surdulica, stadion EFBET, sudija: Aleksandar Vukadinović, žuti kartoni: Bogdanović (Dubočica), Gogić (Trayal).

GFK DUBOČICA: Mladenović, Bogdanović, Bulatović, Ilić (Živković9, Ljubenović, Momčilović (Beronja), Ratković, Soumah (Petrović), Yu, Živojinović, P.I. Đorđević (P. G. Đorđević).

TRAYAL: A. Simić, Čumić, Gogić (S. Nikolić), Marinković (Đorđević), Nikolić, Punoševac, Rašković, Ristić (Marković), B. Simić, Stanojević (Vladisavljević), Đurić.

Rivali sa fudbalskog „Istoka“ su u ovaj meč ušli sa pobedničkim ambicijama. Leskovčani su želeli pobedu za beg u sredinu tabele, dok je Trayalu ovo bila jedna od poslednjih prilika da se uključi u borbu za opstanak.

Stadion u Surdulici bio je praktično neutralan teren, čime su praktično odluke FSS na štetu Dubočice ali i regularnosti takmičenja zato što leskovački prvoligaš neće moći da ugosti sve rivale na svom stadionu.

Na samom početku šok za formalne domačine. Posle brze akcije Kruševljana po levoj strani usledilo je ubacivanje u sredinu gde je na pravom mestu bio Luka Čumić i smestio loptu iza leđa golmana Mladenovića,

U 70. minutu slična akcija po levoj strani napada Trayala, lopta je na petercu došla do Stevana Nikolića koji je preciznim udarcem postigao drugi pogodak za goste,

U 76. minutu akcija Kruševljana kroz sredinu. U šesnaestercu Dubočice usamljen je bio Nikola Marinković koji je pravovremeno dobio loptu i jakim i preciznim udarcem najavio konačni trijumf Trayala.

Pobedu Kruševljana overio je iskusni Ivan Marković u 86. minutu kada je posle brze akcije iskosa sa desne strane, sa vrha šesnaesterca pogodio bliži ugao.

Do kraja su gosti uzdrmali i prečku i propustili priliku da postignu još koji gol,

Fudbaleri Dubočica u sledećem kolu gostuju u Rumi gde će odmeriti snage sa ekipom Slovena, dok Trayal na svom terenu dočekuje Smederevo.

Iz budžeta Leskovca isplaćeno 9,5 miliona za nabavku udžbenika u OŠ Svetozar Marković, jednokratnu pomoć preko CSR, Crveni Krst i LIFFE

Iz budžeta Grada Leskovca isplaćena je danas suma od 9.493.296 dinara. Najveći deo ovih sredstava …