KOŠARKAŠI ZDRAVLJA SAMI NA VRHU TABELE: Leskovčani ubedljivo pobedili Beograđane, KLS sve bliža

Košarkaši Zdravlja ubedljivo su večeras u Leskovcu pobedili ekipu Borac Zemun iz Beograda rezultatom 101:80 (29:24, 27:19, 24:20, 21:17) u utakmici 5. kola Plef Ofa Druge lige Srbije.

Leskovački košarkaši su se posle ove osamili na vrhu tabele Plej Ofa Druge lige Srbije sa bodom prednosti ispred beogradskog Slodesa koji juče poražen na gostobanju u Nišu.

Leskovčani nisu imali većih problema u duelu sa Beograđanima, a trener Lazar Spasić pružio je priliku igračima koji su do sada imali nešto manju minutažu. Šansu da prikaže svoj talenat najbolje je iskoristio Đorđe Jović koji je sa 18 poena bio i najefikasniji igrač u pobedničkom timu.

Domaćin je u drugom poluvremenu stigao do visoke prednosti koja je se kretala od 20 do 24 poena prednosti. Rutinskom igrom leskovački košarkaši su meč priveli kraju, uz nešto manju minutažu igrača čiji se maksimalni učinak očekuje već sledećeg vikenda kada Zdravlje u derbiju sezone u Beogradu izlazi na megdan domaćem Slodesu.

Za ekipu Zdravlja su igrali: D. Jović 13 (5/5 za dva, index 12), Jovanović, Stojković 9 (3/5 za tri, 4 asistencije), Petković 10 (5/7 za dva, 4 skoka, 4 asistencije, index 16), Ilić, Bjelak 16 (4/4 za tri, 2/2 za dva, 8 skokova, 6 asistencija za 22 minuta, index 32), Radivojević 6 (2/3 za tri), Pejović 14 (4/4 za dva, 6 skokova, 8 asistencija, index 25), Spasić 7 (8 skokova, index 11), Marković 8 (3/3 za dva), Đ. Jović 18 (6/10 šut iz igre, 3 skoka, index 12).