Košarkaši Zdravlja poraženi u penal završnici, Leskovčane “izdao” šut

Košarkaši Zdravlja poraženi su večeras u Leskovcu u duelu sa Dynamic Balkan Betom rezultatom 77:74 (19:15, 21:17, 16:22, 18:23).

Meč je odigran u okviru 23. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije.

Leskovčani su odlično otvorili meč, prve dve četvrtine bili u vođstvu i na odmor otišli sa 8 poena prednosti.

U nastavku su Beograđani uspeli da se vrate u meč, na trenutak imali i prednost (29. minut 52:54), ali su u poslednjih 10 minuta igre domaći košarkaši ušli sa 2 poena prednosti.

Iako u problemima zbog povreda Stamenkovića i Škundrića i činjenice da su Morgan i Jovanović vrzo dobili po 3 lične greške, domaći su i poslednjoj četvrtini održavali minimalnu prednost. Dynamic je poveo u 3 minuta i 14 sekindu pre kraja (66:68), a u poslednja 2 minuta rivali su ušli gotovo rezultatski izjednačeni (70:71).

U završnici su Leskovčane skupo koštala slobodna bacanja koja su ove večeri šutirali loših 59,1 odsto (13/22), ali i katastrofalan šut za tri poena od samo 20,8% (5/24).

Dorćolci su uz dosta sreće i sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja na kraju slavili najvećom prednošču koju su imali na ovom meču – 3 poena, 74:77.

Za ekipu Zdravlja su igrali Jordan 14 (5 skokova, 5 asistencija), Stojković 6 (4 asistencija, 4 skoka), Gavrilović, Morgan 12, Radivojević, Stamenković (6 skokova, 0/5 šut iz igre), Škundrić 2, Jovanović 10 (5 skokova), Jović 18 (7 skokova, 6/9 za dva), Petrov, Stojanović 4, Blackwell 8 (3 skoka).

U sledećem, 24. kolu Zdravlje u subotu gostuje u Starim Banovcima gde će odmeriti snage sa direktnim rivalom u borbi za opstanak, ekipom Dunava.

Conić: Nije istina da slike iz Kulturnog centra nestaju, ako neko ima drugačiju informaciju neka nam se obrati

Na današnjoj konferenciji za medije, Leskovački kulturni centar (LKC) oštro je demantovao informacije koje su …