Košarkaši Zdravlja poraženi na gostovanju u duelu sa ekipom Dunava, u 10. kolu u Leskovcu gostuje “ABA 2” ligaš Zlatibor

Košarkaši Zdravlja poraženi su večeras u Staroj Pazovi u duelu sa ekipom Dunava rezultatiom 83:72 (26;22, 21:19, 16:20, 20:11).

Utakmica je odigrana u okviru 9. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije.

Leskovčani su posle početnog vođstva 2:4 dozvolili domaćinu da prvi stigne do osetnije prednosti (18:9), ali se na odmor otišlo sa 4 poena prednosti za Dunav. U drugoj četvrtini gosti u nekoliko navrata stižu na 1 poen razlike, ali domaćin na odmor odlazi sa 6 poena “viška”.

U nastavku nešto bolja igra košarkaša Zdravlja koji su smanjili prednost Dunava, ali je domaćin uspevao da odoli pred naletima gostiju i zadrži prednost.

U poslednjih 10 minuta Dunav održava prednost do maksimalnih 9 poena u nekoliko navrata, U završna 3 minuta igre domaćin je ušao sa 9 poena prednosti (77:68) koju je do kraja uvećao na 11 poena do kraja meča,

Za ekipu Zdravlja su igrali: Stojković, Jović 2 (3 skoka), Hudson 16 (4 skoka), Petković 5, Đorđević 18 (4 skoka), Radivojević 3, Stamenković, Stajić, Jovanović 8 (5 skokova), Vujasinović 2 (4 asistencije), Blackwel 9, Bjelak 9.

U sledećem, 10. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije Zdravlje u ponedeljak 22. novembra u Leskovcu dočekuje ekipu Zlatibora.