Korona odnela još jedan život u leskovačkom kovid centru, u kome je situacija lošija nego pred dva dana

Raste broj pacijenata na kiseoničkoj potpori i respiratoru

Bitku sa koronom izgubio je 67-ogodišnji Bojničanin, a jedna osoba upućena je na lečenje u bolnicu Kruševac. Uz 14 prijema i 9 otpusta, u leskovackom Covid centru trenutno je 115 hospitalizovanih, od kojih je 93-oje na kiseoniku, a 5-oro na respiratoru.

Više od 76,5 % bolnički zbrinutih pozitivno je na koronu, 15 pacijenata je negativno, rezultate čeka sedmoro, a testiranje pet osoba.

Najviše hospitalizovanih je iz Leskovca-65, slede Vlasotince 19, Lebane 14, Bojnik i Medveđa sa po 8 i Crna Trava 1. Tokom jučerašnjeg dana, prvu dozu vakcine primilo je 337, a drugu 749 građana Leskovca, na jednom od 37 punktova.

Check Also

Evo kako mladi od 18 do 30 godina mogu da se prijave za Omladinsku karticu koja pruža pogodnosti u oblastima kulture i sporta

JAVNI POZIV USTANOVAMA U OBLASTI КULTURE I SPORTA! Mladi od 18 do 30 godina sa …