IN MEMORIAM Preminuo pesnik Novica Jović

Novica Jović, pesnik, sanjar, večiti optimista, umro je juče u Beogradu u 65. godini života.

Rođen je 01. januara 1954. godine u Svođu, opština Vlasotince. Osnovnu školu i Gimnaziju je završio u Vlasotincu. Studirao je prava u Nišu i Skoplju. Živeo je i stvarao u Vlasotincu koje je voleo više od sebe samog.

Do sada je izdao četiri knjige: „Nešto između“ (Mislenik 1), „Tragovi na vetru“ (Mislenik 2), “ Rosulja pod kamenom“ (Mislenik 3) i „Žena“ (Mislenik 4).

Peta njegova knjiga pod nazivom „Klupa“ (Mislenik 5) je upravo u fazi štampe i trebalo je, po njegovim rečima, da izađe krajem februara meseca.

Autor Novica Jović inspiraciju i nadahnuće za svoje stvaranje nalazio je svakodnevno i u svakom trenu. Bogat stvaralački opus kroz pesničke slike i slojeve otkriva tanane niti ljudske duše, bogat duhovni svet tkan od slobodnih stihova koji trepere, nizali se u skrivenim hodnicima njegove duše.

Sahrana će se obaviti na Groblju u Vlasotincu 13.02.2018. godine u 15 časova.

Izvor: InfoDesk Vlasotince

Check Also

Opština Vlasotince uplatila 2,5 miliona učenicima 4. i 8. razreda za proslavu maturskih večeri

Opština Vlasotince uplatila je svim učenicima četvrtog i osmog razreda osnovnih škola i maturantima srednjih …