GFK Dubočica pobednik Kupa Fudbalskog saveza Jablaničkog okruga

Fudbaleri Gradskog fudbalskog kluba Dubočica pobednici su Kupa Fudbalskog saveza Jablaničkog okruga za sezonu 2021/2022.

Oni su u finalnoj utakmici odigranoj danas na stadionu ispod Hisara pobedili Slogu i tako osvojili pehar namenjen pobedniku najmasovnijeg klupsokog takmičenja u kome je ove sezone učestvovalo 47 klubova.

Duel leskovačkih srpskoligaša nije doneo iznenađenja, a favorizovana Dubočica je sigurnom pobedom potvrdila da je ove sezone bolji tim od domaće Sloge.

Dubočica je rano povela golom Ljubenovića u 4. minuta, a kapiten Dušan Savić je pogotkom u 18. minutu najavio konačni trijumf svog tima. Pobedu formalnom gostu na ovoj utakmici potvrdio je Lazar Mitrović sa dva gola. Počasni pogodak za Slogu postigao je Lazar Stanković u 55. minutu.

Finale Kupa Jablaničkog okruga

SLOGA (LESKOVAC) – GFK DUBOČICA 1:4

Strelci: 0:1 Miljan Ljubenović u 4., 0:2 Dušan Savić u 18., 0:3 Lazar Mitrović u 30., 0:4 Lazar Mitrović u 52., 1:4 Lazar Stanković u 55. minutu – Stadion ispod Hisara, gledalaca: 1.000, sudija: Nikola Đorđević (Leskovac), pomoćnici: Nemanja Kostić i Milan Đorđević (Leskovac), četvrti sudija: Marija Đorđević (Leskovac), delegat: Miroslav Marjanović (Lebane), žuti kartoni: Janaćković, Mik. Zdravković, Ristić, N. Stanković (Sloga), Martinović (Dubočica).

SLOGA: Janaćković (Janaćijević), Cakić, Cekić (V. Stamenković), Ilić, Zdravković, Kostić, Ristić, S. Stamenković (Momirović), N. Stanković, L. Stanković, Anđelić (Stanojković).

DUBOČICA: Miodrag Mladenović, Jović, Mladen Mladenović (Ignjatović), Martinović (Mitrović), Ljubenović, L. Mitrović (Milenković), Savić, D. Mladenović, Jovančić, Paunović, Đokić (Stanković).