Fudbaleri Dubočice pobedili Zemun na niškom Čairu – Pregled svih utakmica i tabela Prve lige Srbije

Fudbaleri Dubočice pobedili su danas ekipu Zemuna u utakmici 22. kola Prve lige Srbij.

GFK DUBOČICA – ZEMUN 3:1 (2:1)

Strelci: 1:0 Lazar Marković u 26., 2:0 Nikola Mladenović u 38., 2:1 Andrija Mijailović u 42., 3:1 Saša Marković u 89. minutu – Niš, stadion Čair, sudija: Dalibor Manojlović (Knjaževac), žuti kartoni: L. Marković (Dubočica), Petrović, Đalović, N. Jovanović (Zemun).

GFK DUBOČICA: M. Mladenović, Nikolić, A. Mitrović (Stamenković), L. Mitrović (Milić), Savić, N. Mladenović (Jovanović), S. Radić, S. Marković, Stojković (Pavišić), Vuković, L. Marković (Stanković).

ZEMUN: Gudžilić, Stevanović, A. Jovanović, Kuzmanović, Paunović (Milanović), Pavlović (N. Jovanović), Lazarević, Mijailović, Petrović, Križan, Dalović.

U utakmici u kojoj se pobeda nametnula kao imperativ, fudbaleri Dubočice pobedili su poslednjeplasirani Zemun i ostali u trci za opstanak u Prvoj ligi Srbije sa 3 boda manje od Železničara iz Pančeva koji se nalazi prvi “iznad crte”.

Utakmica je odigrana na niškom stadionu Čar zbog priprema za početak rušenja starog i izgradnju novog Gradskog stadiona u Leskovcu, zbog čega je leskovački prvoligaš morao da pronađe novi “domaći” teren.

Leskovčani su prvi stigli do gola i to novim pogotkom mladog Lazara Markovića koji se posle šestomesečne “pozajmice” u Vlasine vratio spreman za velika iskušenja na prvoligaškim terenima.

Na 2:0 povisio je Nikola Mladenović u 38. minutu, ali se gosti nisu predavali pa su se golom Andrije Mijailovića u 42. minutu “vratili” u igru.

Bolju igru formalni domaćini su uspeli da krunišu golom Saše Markoviću samoj završnici susreta.

I posle ove pobede Leskovčani ostaju u zoni ispadanja, a u sledećem kolu ih očekuje gostovanje u Loznici gde će odmeriti snage sa istoimenim domaćim timom.