Dani Nikolaja Timčenka od 6. do 8. decembra

Ovogodišnja manifestacija Dani Nikolaja Timčenka biće održana od 6. do 8. decembra 2024. godine.

Manifestaciju tradicionalno organizuje Zadužbina „Nikolaj Timčenko” u saradnji sa Leskovačkim kulturnim centrom i Narodnom bibliotekom „Radoje Domanović” iz Leskovca. Manifestacija se organizuje u čast Nikolaja Timčenka, književnog kritičara, istoričara književnosti i filozofskog pisca. U toku trajanja manifestacije biće organizovani različiti tribinski programi i izložba izdanja Zadubine „Nikolaj Timčenko”.

U sklopu manifestacije biće uručena Nagrada „Nikolaj Timčenko” za najbolje delo iz oblasti nauke o književnosti (kritika, ogled, istorija i teorija literature). Dobitnik nagrade za 2024. godinu je Milivoje Pavlović za knjigu „Deset portreta i deset razgovora” koju je objavio Službeni glasnik iz Beograda.
Manifestaciju Dani Nikolaj Timčenko podržali su Ministarstvo kulture Srbije i Grad Leskovac.

Check Also

Leskovčani Zorica i Luka Jovčić se vraćaju u Srbiju, potpisali Ugovore o radu i radiće u Univerzitetskom kliničkom centru u Nišu

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uručio je danas 19 ugovora o radu zdravstvenim radnicima koji su …