Mališani koji početkom septembra polaze u predškolsko odeljenje u sastavu Osnovne škole „Đura Jakšić“ u selu Donja Studena, pripremni program za školu pohađaće u uređenom prostoru, jer su članovi Rotarakt kluba „Niš Centar“ svojim angažoivanjem u protekloj nedelji okrečili prostoriju predškolskog odeljenja i toalete u pomenutoj školi.
Uređen prostor nalazio se na vrhu prioriteta za uređenje, jer u prethodnim godinama pomenute prostorije nisu bile sređivane.
Aktivnosti uređenja škola van gradskog područja na teritoriji Nišavskog okruga su jedan od višegodišnjih ciljeva i prioriteta Rotarakt kluba „Niš Centar“ za unapređenje uslova boravka dece i omladine u tim obrazovnim institucijama. Tokom 2014. i 2016. godine uređene su učionice i hodnici u isturenom odeljenju OŠ „Đura Jakšić“ u Proseku i Donjoj Studeni.
Smatramo da je angažovanje mladih u lokalnoj zajednici jako važno jer svaka dobro urađena aktivnost čini svet boljim za sve nas i pomaže onima kojima je pomoć najpotrebnija.