Večeras na Leskovačkom letu “Veče harmonike i pesme, memorijal Jakov Mitić”

Večeras, u okviru kulturno – zabavne manifestacije “Leskovački letnji festivali” sa početkom od 21 čas u etno kompleksu Šop – Đokić biće održano “Veče harmonike i pesme, memorijal Jakov Mitić”.

S obzirom na novonastalu situaciju izazvanu posledicama pandemije korona virusa, 58. Međunarodni festival “Prva harmonika Srbije” – Sokobanja je odložen, te se kvalifikaciono takmičenje koje je prethodnih godina bilo u organizaciji “TOL – a neće održati.

U znak sećanja i sa namerom da se ne zaboravi delo istaknutog leskovačkog harmonikaša, nekadašnje prve harmonike Jugoslavije i člana narodnog orkestra RTS -a, večeras će svoj talenat i umeće na harmonici  u etno kompleksu predstaviti njegovi učenici.

Check Also

Gradonačelnik Cvetanović uručio 66 ugovora o subvencijama za pokretanje sopstvenog biznisa, sredstva danas uplaćena

Gradonačelnik Leskovca dr Goran Cvetanović uručio je danas 66 ugovora o subvencijama korisnicima za pokretanje …