U Medveđi obeleženo 20 godina od početka NATO agresije

„Ovde su večni, što vatrama žrtve
i bilom srca probudiše mrtve.
Srbine, stani! Ovde leže oni!“

Kod Spomen-česme u centru Medveđe, ovim stihovima je 24. marta započet komemorativni skup u znak sećanja na pale borce, koji su poginuli u NATO bombardovanju.

Ceremoniji su prisustvovali predstavnici lokalnog rukovodstva, predstavnici Vojske Srbije, roditelji i najbliži članovi porodica palih boraca, predstavnici udruženja veterana, boraca i potomaka ratova, koji su nakon komemoracije položili vence na spomen obeležje. Okupljenima se obratio i General Božidar Delić, ratni komandant 549. motorizovane brigade Prištinskog korpusa.

General Delić je naglasio da je obaveza svih nas, i naših potomaka da se bar jednom godišnje okupimo ispred spomen-česme, položimo cveće i ne dozvolimo da se zaborave pali životi vojnika i ostalih nevinih žrtava u NATO agresiji.

Check Also

Leskovčanka Jasmina Jovanović Maca u četvrtfinalu prestižnog svetskog takmičenja

Leskovčanka među 200.000 umetnika iz celog sveta, potrebni su joj glasovi za nastavak takmičenja Leskovčanka …