PUKLA STOTKA: Leskovčani protutnjali kroz Veliku Planu

Košaršaki Zdravlja ubedljivo su kao gosti pobedili ekipu Plane u Velikoj Plani rezultatom 73:111, po četvrtinama 22:30, 16:20, 17:36 i 18:25.

Leskovčani su tako na najbolji mogući način, ubedljivim trijumfom, otvorili drugi deo sezone u Drugoj ligi Srbije.

Leskovčani su dobro otvorili meč, ali su i na kraju prvih dvadeset minuta igre ostale otvorene mogućnosti da se domaćin vrati u meč (38:50).

Gosti su u furioznom stilu odigrali treću četvrtinu i sjajnom igrom u napadu i čvrstom odbranom stekli nedostićnu prednost (55:86).

Rutinskom igrom, u kojoj su priliku dobili igrači, Leskovčani su u poslednjem periodu dodatno uvećali svoju prednost i najavili visoke ambicije do kraja sezone.

Za ekipu Zdravlja Leskovac su igrali: Petković 2 (3 skoka), Dojčinović 7 (6 skokova, index 17), Stojković 13 (3 skoka, 3 asistencije, index 18), Tešanović 11 (šut iz igre 5/6, index 13), Čvorović 12 (4 skoka, 3 asistencije, index 17), Jovanović 6 (6 skokova, 3 ukradene lopte, index 19), Ristić 2 (4 asistencije), Gašić 21 (7/8 za dva, 5 skokova, index 28), Andrejević 3, Tešović 22 (4/4 za dva, 6 skokova, 4 asistencije, index 28), Zlatanović 6 (3 skoka), Ljubenković 6 (4 skoka, 3 asistencije).

U sledećem, 15. kolu Zdravlje na svom terenu dočekuje ekipu Vrbasa.