Pobedom nad ekipom Klika iz Arilja košarkaši Zdravlja su na najbolji mogući način pred svojim navijačima započeli novu sezonu u Drugoj ligi Srbije.
Leskovčani su u meč ušli bez Stanisavljevića i Stanojevića koji stiču pravo nastupa u 2. kolu i povređenog Andrejevića, ali su predvođeni Milanom Tešanovićem, Aleksandrom Ilićem i Dragoslavom Jovićem uspeli da stignu do vredne pobede i važnih bodova.
Na kraju Zdravlje Leskovac – Klik 80:75, po četvrtinama 22:18, 17:24, 17:18 i 24:15. Meč je odlučen u samoj završnici kada su Leskovčani najpre sa dve trojke Tešovića uspeli da dođu do prednosti koji su uspeli da sačuvaju u penal završnici u kojoj je nepogrešiv sa linije slobodnih bacanja bio Tešanović.
Za ekipu Zdravlja Leskovac su igrali: Jović 24 (4 skoka, 2 asistencije i 2 ukradene lopte), Ivanović, Vukadinović (4 skoka, 2 asistencije, 2 ukradene lopte), Tešanović 27 (6 skokova, 6 asistencija, 11/10 slobodna bacanja), Kostić, Stošić, Stojković (5 skokova, 2 asistencije), A. Ilić 19 (10 skokova, 9/7 za dva), Tešović 8 (5 skokova), D. Ilić, Stevanović 2.
Rezultati 1. kola Duge lige Srbije:
Zdravlje Leskovac – Klik 80:75
Konstantin – Sloboda 70:94
Žarkovo – Plana 77:67
Kolubara – Novi Pazar 53:76
Akademik – Smederevo 97:88
Mladost – Napredak 90:75
Pirot – Proleter 79:80
U sledećem, 2. kolu Zdravlje Leskovac gostuje u Nišu ekipi Konstantina.
Srđan Stamenković