Za 24 časa Kol centru Republičke inspekcije stiglo više od 100 prijava za nepoštovanje preventivnih mera

U toku prvih 24 časa Kontakt centru za republičke inspekcije stiglo je više od 100 prijava za nepoštovanje preventivnih mera.

Građani se uglavnom žale na veći broj okupljenih u zatvorenom prostoru, nepoštovanje socijalne distance i nenošenje zaštitne opreme, na osnovu čega će nadležne inspekcije hitno postupiti.

Nepoštovanje preventivnih mera može se prijaviti putem jedinstvenog Kontakt centra, i to posredstvom portala www.inspektor.gov.rs ili pozivom na broj telefona 011/63-50-322.

Ovaj kontakt centar je jedinstveno upravno mesto za sve 44 inspekcije, gde građani i privreda mogu da izjave sumnju u eventualnu zakonitost ili usklađenost sa pojedinim obavezujućim propisima. Operateri centra i analitičari predstavku obrađuju i prosleđuju nadležnoj inspekciji.

Check Also

Uhapšen sa 143 grama „materije za koju se sumnja da je kokain“ i većom sumom novca

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Nišu, po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Nišu, uhapsili su …