“Vukovi” pregazili Žitorađu kao najavu za derbi sezone

Ubedljivom pobedom nad ekipom Žitorađe leskovački “vukovi” napravili su sjajnu uvertiru za veliki derbi sezone koji sledeće subote igraju protiv Radničkog iz Kragujevca.

Leskovčani su krenuli silovito i već na polovini prvog poluvremena stekli nedostićnu prednost (15 minut 11:4). Domaćin je na odmor otišao sa 8 golova prednosti (21:13), a gotovo identičnim rezultatom završeno je i drugih 30 minuta igre (20:13), za konačnu pobedu sa ubedljivih 15 poena viška (41:26).

Za ekipu Dubočice 54 su igrali: Pešić, Cvetković 4, Pavlović 9, Simić 2, Stanković 5, Nikolić 3, Marinković, Jocić 1, Atanasković 6, Filipović 2, Adamović 5, Gašić, Radivojević 2, Mitrović 2, Radisavljević 2.

Za ekipu Žitorađe su igrali: Nisić 7, Ćurčić, Stojanović, Ilić 10, Marković, Tašković 5, Genčić, Maljević, Ilić 1, Kostić 2, Tasić 1.

U sledećem, 15. kolu Super B lige Istok – Zapad u Leskovcu se igra veliki derbi sezone: Dubočica 54 dočekuje Radnički 1964 iz Kragujevca u utakmici koja može da odluči putnika u viši rang. Utakmica se igra u subotu 16. marta sa početkom u 17:00 časova.