Voždovac opravdao ulogu favorita, drugi poraz Dubočice u Leskovcu

Fudbaleri Dubočice poraženi su danas u Leskovcu u duelu sa bivšim superligašem, ekipom Voždovca pa posle 6. kola imaju učinak od 3 remija i 3 poraza.

Prva liga Srbije – 6. kolo

GFK DUBOČICA -VOŽDOVAC 0:3

Strelci: 0:1 Mihajlo Milosavljević u 31., 0:2 Milan Kolarević u 42., 0:3 Đorđe Belić u 87. minutu – Leskovac, gradski stadion Dubočica, sudija: Nikola Bikić (Zrenjanin), žuti kartoni: Živković (Dubočica), Traore (Voždovac), crveni karton: Dušan Živković (Dubočica) u 80. minutu.

GFK DUBOČICA: Mladenović, Predrag I. Đorđević (Predrag G. Đorđević), Stojković (Onwuboro), Ratković, Ljubenović, Bogdanović, Momčilović (Jović), Soumah, Paunović, Ćurčić (Petrović), Ilić (Živković).

VOŽDOVAC: M. Knežević, Janković (Stanković), Kolarević, Braunović (Mijailović), Ouanda (Dimić), Traore, Petrović (Belić), Vuković, D. Knežević, Vidić, Milosavić (Furtula).

Favorizovani Voždovac je rezultatski lako osvojio sva tri boda na gostovanju u Leskovcu.

Izrabranici trenera Dejana Čelera, bivšeg šefa struke leskovačkog prvoligaša, nisu imali većih problema na putu do tri nova boda i opravdane uloge favorita.

U 31. minutu Mihajlo Milosavljević je sa 25 metara iznenada šutirao, gađao i pogodio desni gornji ugao gola Dubočice.

Na drugi gol Voždovca čekalo se do 42. minutu kada je Milan Koleravić posle nekoliko grešaka odbrane Leskovčana zatresao mrežu domaćina.

Od 80. minutu Dubočica je ostala sa igračem manje na terenu posle isključenja Dušana Živkovića koji je za samo 6 minuta dobio dva žuta kartona.

U završnici susreta duga akcija gostiju oko šesnaesterca domaćih, lopta je došla do doskorašnjeg igrača Dubočice Đorđa Belića koji je preciznim udarcem postavio konačan rezultat ovog duela.

Izložba “15 godina Vekovnika” obeležava jubilej: Najuspešnija strip izložba u regionu

Na današnjoj konferenciji za štampu održanoj u Leskovačkom kulturnom centru, organizatori izložbe “15 godina Vekovnika” …