Iz Opšte bolnice Leskovac saopšteno je da su do daljeg zabranjene posete blesnicima u ovoj zdravstvenoj ustanovi.
– Zbog jakih virusnih infekcija i povećanog broja zaraženih osoba, a u cilju sprečavanja širenja virusa i zaštite ležećih pacijenata, doneta je odluka o ZABRANI POSETA NA ODELJENJIMA I U SLUŽBAMA OPŠTE BOLNICE LESKOVAC, počevši od petka 6.1.2017. do daljeg – navodi se u saopštenju koje je potpisao direktor Opšte bolnice Leskovac dr Nebojša Dmitrijević.
Iako na području Leskovca i Jablaničkog okruga nije zvanično proglašena epidemija gripa, jasno je da je upravo grip osnovni razlog za ovakvu odluku.
Činjenica je da većina lekara, a pre svega pedijatara, ne upućuje svoje pacijente u Zavod za javno zdarvlje Leskovac na davanje uzoraka briseva na osnovu čega je moguće potvrditi prisustvo virusa gripa. To je i osnovni razlog zbog kojeg zvanično nije proglašena epidemija gripa, za šta je potrebno da se stekne određeni zakonski uslovi vezani za broj obolelih u odnosu na broj stanovnika.
Naš savet je da se zaštite od virusa koji god da je, i to pojačanim unosom voća, povrća i vitamina, a na drugoj strani pojačanom higijenom.
S. Stamenković