Veliki uspeh najmlađih šahista iz Vlasotinca

Na 25. Kadetskom festivalu Centralne Srbije, održanom od 16. do 19. februara u Paraćinu, mladi vlasotinački šahisti dostojno su predstavili klub i grad iz kog dolaze. Šah klub „Vlasotince“ i svoje mesto predstavljali su : Anđela Dinić, Mihailo Momčilović, Hana Dimanić, Pavle Kuculović i Marko Stanković.

U omladinskoj konkurenciji, gde se takmičilo jedanaest šahistkinja, Anđela Dinić osvojila je prvo mesto u konkurenciji do 18 godina u svojoj konkurenciji, a ujedno je i ukupni pobednik turnira u ženskoj konkurenciji, i osvojila je dve zlatne medalje.

Mihailo Momčilović u konkurenciji 32 omladinaca, u konkurenciji do 16 godina, ali i treće mesto u ukupnoj konkurenciji omladinaca osvojio je srebrnu i bronzanu medalju. Hana Dimanić u konkurenciji devojčica do 12 godina, a takmičilo se deset šahistkinja, turnir je završila na deobi drugog i trećeg mesta, ali zbog dodatnih kriterijuma turnir je završila na trećem mestu i osvojila bronzanu medalju.

U veoma jakoj konkurenciji, takmičio se 31 šahista, Marko Stanković je na kraju bio osamnaesti, a Pavle Kuculović dvadeseti. Najboljih deset iz svake grupe obezbedili su plasman na državnom prvenstvu koje će se održati početkom aprila, od 8. do 16. Na 25. Kadetskom festivalu Centralne Srbije takmičilo se 150 učesnika sa područja Centralne Srbije.