U Grdelici u planu izgradnja vidikovca, trim staze i parka prirode

U Svečanoj sali grada Leskovca danas su uručeni ugovori za 12 projekata iz oblasti ekologije,ukupne vrednosti 2 miliona 880 hiljada dinara.

Tim povodom ispred svojih udruženja obratili su se član gradskog veća Dragoljub Đorđević i nosilac projekta iz Grdelice, Žarko Žikić.

„Jedan od osnovnih zadataka lokalne samouprave je zaštita životne sredine, odnosno očuvanje i poboljšanje kvaliteta vazduha, vode, zemljišta, šuma. I upravo zbog toga naš grad svake godine podstiče programe ekološkog obrazovanja i jačanje javne svesti o pitanjima očuvanja životne sredine i održivog razvoja.“

Projekat udruženja iz Grdelice obuhvata izgradnju vidikovca na brdu iznad Grdelice, formiranje trim staze od centra varoši do vrha brda i postavljanje natpisa GRDELICA na strani brda koja gleda ka Leskovcu i auto-putu.

„Naša namera je da uredimo brdo „Kale“. Ovo je samo početak realizacije naše ideje. Uz vredan rad i podršku lokalne samouprave očekujemo da u narednim godinama u Grdelici izraste park prirode koji će biti na ponos svima nama“ – zaključio je Žikić.

Check Also

Uhapšen Leskovčanin, policija pronašla 370 grama marihuane

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Leskovcu uhapsili su A. A. (1995) iz okoline grada, zbog …