Trotoari u centru Leskovcu dobijaju novi izgled

Radovi na uređenju trotoara u Bulevaru oslobođenja napreduju predviđenom dinamikom, a centar grada polako dobija novi izgled.

Planirano je uređenje trotoara površine 4.400 kvadratnih metara, a veliki deo prekriven je behaton pločama, pa je već sada i normalizovano kretanje pešaka.

Otpočeti su radovi i sa druge strane, kako je i planirano – kod Leskovačkog kulturnog centra (LKC). Ukupna vrednost uređenja ovih trotoara je 27,4 miliona dinara.

Direktor JP Urbanizam i izgradnja Novica Nikolić je izjavio da, ukoliko se nastavi ovim tempom, moguć je završetak i pre roka.

„Na svim trotoarskim površinama, celom dužinom, predviđeno je i postavljanje ploča vodilja za slepe i slabovide osobe, kao i taktilnih ploča upozorenja u zonama pešačkih prelaza i ukrštanja ploča vodilja“, naveo je Nikolić.

Check Also

Za projekte u oblasti kulture 38 udruženja dobilo 15 miliona dinara od grada Leskovca

Za sufinansiranje projekata iz oblasti kulture danas je u Svečanoj sali Grada uručen 51 ugovor …