Početna / DOGAĐAJI / Sutra u DK „Lebane“ počinje Školska scena – smotra učiteljskog stvaralaštva

Sutra u DK „Lebane“ počinje Školska scena – smotra učiteljskog stvaralaštva

Sutra u Domu kulture „Radan“ – Lebane, počinje program „Školska scena“ koja se organizuje u okviru „Smotre scenskog učiteljskog stvaralaštva“.

Publika će moći da odgleda 13 predstava amaterskih trupa učenika osnovnih i srednjih škola iz Kruševca, Sokobanje, Paraćina, Rume, Srebrenika, Kumanova, Beograda, Požarevca, Niša, Kuršumlije i Požarevca.

Prvog dana festivala predstaviće se amaterske grupe osnovaca od 5. do 8. razreda sa predstavama, drugog dana festivala predstaviće se amaterske grupe srednjoškolaca i domova učenika.

Raspored igranja predstava i prateći program:

7 jun 2019.

11.00 – Svečano otvaranje
11.15 – OŠ „Dr Dragan Hercog“, Beograd, Srbija, predstava ,,Nekad i sad”u režiji Zorana Aleksića (zbog prirode bolesti i specifičnog načina školovanja učenika biće prikazan snimak predstave)
11.30 – OŠ „Mitropolit Mihailo”, Sokobanja, Srbija, predstava „Kapetan Džon Piplfoks” u režiji Marije Milenković
12.15 – OŠ „Sveti Sava”, Kruševac, Srbija, predstava „Minut čitanka” u režiji Sandre Maksimović
13.00 – OŠ „Dušan Jerković”, Ruma, Srbija, predstava „Šta znam o pozorištu (o saobraćaju već sve znam)?” u režiji Višeslave Nalčić i grupe nastavnika i učitelja
13.45 – Dramska sekcija učenika osnovnih škola „Momčilo Popović” i „Đura Jakšić”, Paraćin, Srbija, predstava „San letne noći”, režija Aleksandra Nikolić
14.30 – OŠ ,,Krste Misirkov”, Kumanovo, Makedonija, predstava ,,Kockograd” u režiji Stojanke Dudučki
15.15 – JU Prva osnovna škola Srebrenik, Srebrenik, Bosna i Hercegovina, predstava „Garavi sokak” u režiji Kimete Buševac i Edisa Muratovića
16.00 – Radionice za mentore i učesnike
16.45 – Dodela nagrada

8 jun 2019.

11.00 – Svečano otvaranje
11.10 – Gimnazija „9. maj”, Niš, Srbija, predstava „Draga Jelena Sergejevna” u režiji Ivane Savić i Alekse Tokića
12.20 – Dom učenika poljoprivredne škole PK „Beograd”, Beograd, Srbija, predstava „Promaja” u režiji Vasilija Krstića i Lane Todorović
13.30 – Požarevačka gimnazija, Požarevac, Srbija, predstava „Međuluško blago” u režiji Milene Anđelković, Jovane Radenković, Jane Jocić i Nenada Miloševića
14.40 – Politehnička škola, Požarevac, Srbija, „Đekna još nije umrla, a ka’ će ne znamo” u režiji Jelene Stević
16.00 – Radionica za mentore i učesnike. Radionicu vodi Matija Kezele
16.50 – Kuršumlijsko-podujevska gimnazija, Kuršumlija, Srbija, predstava „Lutke zaviruju u krevet” u režiji Milije Jevremović
18.00 – Srednja škola „Branislav Nušić”, Sokobanja, Srbija, predstava „Gospođa ministarka” u režiji Milene Denić i Dijane Marjanović
19.50 – Dodela nagrada.

Pogledaj takodje

MALA MATURA: Rešenja testa iz srpskog jezika

Svršeni osnovci danas su počeli sa polaganjem završnih ispita koji se boduju za upis u …

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *