SLAVLJE LESKOVČANA: Košarkaši Zdravlja pobedili Slogu u Kraljevu

Košarkaši leskovačkog Zdravlja pobedili su starog rivala, Slogu u Kraljevu i potvrdili da zaslužuju mesto u samom vrhu tabele.

U dramatičnoj utakmici u kojoj je neizvesnost trajala bukvalno do poslednjeg sekunda i napada Sloge, Leskovčani su slavili pobedu rezultatom 85:87 (20:28, 17:21, 27:14, 21:24).

Gosti su bolju otvorili utakmicu i prvo poluvreme završili sa prednošću od 12 poena razlike (37:49).

U nastavku je domaćin zaigrao čvršće i u trećoj četvrtini napravio i potpuni rezultatski preokret (58:59). U poslednjoj četvrtini žestoka borba za svaku loptu, a u poslednji 1:43 Zdravlje je ušlo sa 5 poena prednosti (82:87). Kraljevčai su 53 sekunde pre kraja uveli meč u dramatičan finiš (85:87), ali su mreže na oba koša do kraja mirovale što je bilo dovoljno za slavlje Leskovčana.

Za ekipu Zdravlja Leskovac su igrali: Gašić 27 (9 skokova, index 31), Tešanović 16 (3 skoka), Stojković 3, Stojiljković 2 (6 skokova), Petković, Ristić 6, Dojčinović 12, Tešović 6, Jović 3 (4 skoka, 5 asistencija), Čvorović 6, Jovanović 6 (3 skoka).

U sledećem, 23. kolu Druge lige Srbije Zdravlje u Leskovcu dočekuje lidera na tabeli, ekipu Napretka iz Aleksinca.