Rukometaši Dubočice 54 pobedili Spartak u Subotici i preuzeli lidersku poziciju na tabeli barem na 1 dan

Rukometaši Dubočice 54 pobedili su večeras u Subotici domaći Spartak rezultatom 22:27 (11:14) i tako, barem na jedan dan, preuzeli lidersku poziciju na tabeli B grupe Arkus lige, uoči sutrašnjeg gostovanja Partizana ekipi Mokre Gore.

Leskovčani su i na severu Srbije, kao i u nekim prethodnim duelima, dozvolili rivalu da na početku stigne do prednosti, pa je Spartak u 15. minutu imao 4 gola prednosti. Zaigrali su tada izabranici trenera Saše Pejčića onako znaju i mogu, za 6 minuta smanjili prednost na 2 gola (9:7), a zatim je Atanasković sa dva pogotka doneo izjednačenje i najavio poptuni rezultatski preokret (23. minut 9:9). Do odlaska na odmor nova mini serija „vukova“ koji su na odmor otišli sa 3 gola prednosti (11:14).

Uvodni minutu su i nastavku protekli u znaku domaćina (37. minut 15:16), ali su Leskovčani serijom 1:7 postavili stvari na svoje mesto (52. minut 18:24). Do kraja rutinska igra gostiju koji su pobedom, barem na jedan dan, preuzeli 1. mesto na tabeli B grupe Arkus lige.

Za ekipu Dubočice 54 su igrali: Gašić, Cvetković 1, Radulović, Marinković, Grubić 2, Pavlović, Mađar, Denić 1, Mitrović 1, Spasić 9, Matović 3, Atanasković 6, A. Pavlović 2, Anđelković 2.

Posle nepotpunog 8. kola Dubočica 54 se nalazi na 1. mestu na tabeli B grupe Arkus lige sa 14 osvojenih bodova i skorom od 7 pobeda i 1 poraza. Partizan je na drugom mestu sa 13 bodova, ali i utakmicom manje koju sutra kao gost igra sa Mokrom Gorom.