REVANŠ SA KAMATOM: Košarkaši Zdravlja pobedili Mladost i plasirali se u polufinale Kupa KSS

Košarkaši Zdravlja pobedili su večeras u Leskovcu ekipu Mladost MaxBet rezultatom 92:82 (21:25, 21:18, 22:23, 28:16).

Meč je odigran u okviru četvrtfinala II stepena Kupa Košarkaškog saveza Srbije.

Leskovčani su se tako revanširali Zemuncima za nedavni poraz u prvenstvu Prve Košarkaške lige Srbije rezultatom 85:92.

Zdravlje je tako izborilo plasman među 4 najbolje ekipe u II stepenu Kupa KSS. U polufinalu Kupa KSS Zdravlje će 11. januara u Leskovcu ugostiti novosadasku Vojvodinu.

Zemunci su bolje otvorili meč, imali u jednom trenutku i 9 poena prednosti, ali su Leskovčani brzo “pročitali” igru gostiju i do odmora vratili meč u rezultatku ravnotežu (42:43).

U nastavku izjednačena borba, uz dosta brzih šuteva sa obe strane, ali nijedan od rivala nije uspeo da stigne do ozbiljnije prednosti.

U poslednjoj četvrtini najpre period bolje igre domaćina (35. minut 76:68), ali su gosti iz Zemuna pokazali da se neće tako lako predati (36. minut 76:73). Posle tajm-auta domaćin najavljjuje konačni trijumf (38. minut 85:77). Gosti serijom 0:5 stižu na “minus 3” (85:82), ali je to bilo sve što su uspeli da urade. Do kraja meča na terenu je postojao samo jedan, pa su Leskovčani serijom 7:0 završili meč izborili plasman u narednu rundu takmičenja u Kupu KSS ali ipotvrdili uzlaznu liniju forme.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Stojković 11 (6 asistencija, 3 skoka, 3/4 za tri), Gavrilović, Morgan 9 (6 asistencija, 5 skokova, 4/5 za dva), Petković, Radivojević, Stajić, Škundrić 19 (11 skokova, 4 asistencije, 5/6 za dva), Jovanović 8 (6 skokova, 3 asistencije), Jović 17, Stojanović 5 (4 skoka), Blackwell 23 (4 asistencije, 4/9 za tri).

Košarkaše Zdravlja do nedelje očekuju još dve važne, ali i izuzetno teške utakmice i dueli sa ABA2 ligašima.

U nedelju Zdravlje gostuje u Čajetini gde izlazi na megdan Zlatiboru. Već u sredu, 28. decembra u 16:30 Zdravlja u Leskovcu, na svom terenu dočekuje Slogu iz Kraljeva.