Početna / GRADOVI / Leskovac / PORAZ U POSLEDNJIM SEKUNDAMA Pirot – Zdravlje 86:84

PORAZ U POSLEDNJIM SEKUNDAMA Pirot – Zdravlje 86:84

Košarkaši Zdravlja poraženi su na gostovanju u Pirotu u duelu sa istoimenim domaćim timom rezultatom 86:84 po četvrtinama 15:26, 19:20, 26:23, 26:15.

Leskovčani su odlično otvorili meč i u prvoj četvrtini stekli 11 poena prednosti, a na odmor otišli rezultatom 34:46. Domaćin je posle odmora zaigrao efikasnije u napadu ali ni gosti nisu dozvoljavali da se njihova prednost istopi.

U poslednju četvrtinu košarkaši Zdravlja ušli su sa 9 poena prednosti. Piroćanci su tada zaigrali na sve ili nista, čvrsto u odbrani i raznovrsno u napadu i serijom 14:0 preuzeli vođstvo (74:69).

Do kraja se vodila neizvesna i dramatična borba, na jednu loptu. Radulović je 3 sekunde pre kraja raspršio nade Leskovčana da u Pirotu mogu da osvoje presudne bodove za miran ulazak u završnicu prvenstva.

Za ekipu Zdravlja Leskovac su igrali: Stošić, M. Ivanović, Vukadinović 8, Tešanović 16, Stojković, Stanisavljević 17, Ilić 2, Stanojević 7, Tešović 12, Grujić 22, Stevanović.