Poraz košarkaša Zdravlja u Kragujevcu u dramatičnoj završnici

Košarkaši Zdravlja poraženi su na gostovanju u Kragujevcu u utakmici 16. kola Druge lige Srbije.

U dramatičnoj završnici, doaćin je slavio pobedu rezultatom 80:79, po četvrtinama 18:31, 24:17, 13:20 i 25:11. Kragujevčani su samo jednom došli u vođstvo, minut i 28 sekundi pre kraja trojkom Nedeljkovića, a pokazalo se da je to bio i konačan rezultat ovog duela koji je u završnici postao neizvestan i dramatičan.

Leskovčani su odlično otvorili meč i igrom u prvoj četvrtini najavili nastavak serije pobeda. Kragujevčani se nisu predavali pa se na odmor otišlo sa 6 poena prednosti za goste (42:48).

U nastavku ponovo period dobre igre gostiju, ali i loša igra u poslednjih 10 minuta. Leskovčani su u četvrtu četvrtinu ušli sa 13 poena “viška” (55:68), ali isu uspeli da tu prednost održe do samog kraja.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Ljubenković 14, Tešanović 2, Stojković 7, Čvorović 11, Andrejević 7, Ristić 2, Dojčinović 5, Gašić 21, Tešović 3, Jović, Jovanović 7, Petković.

U sledećem, 17. kolu Zdravlje u Leskovcu dočekuje Mladost SP iz Smederevske Palanke.

PU Leskovac tvrdi: Smanjenje krivičnih dela i povećana efikasnost u odnosu na prošlu godinu

Na današnjoj konferenciji za medije, načelnik Policijske uprave Leskovac, Tomislav Ilić, izneo je pozitivne rezultate …