Poraz košarkaša Zdravlja na gostovanju u Smederevskoj Palanci

Košarkaši Zdravlja Leskovca poraženi su na gostovanju u Smederevskoj Palanci u utakmici 17. kola Druge lige Srbije rezultatom 87:74 (21:16, 22:18, 23:17, 21:23).

Leskovčani su odlično otvorili meč i predvođeni Dojčinovićem i Marićem u 4. minutu imali 9 poena prednosti (2:11). Naredna dva minuta donela su izjednačenu igru (6. minut 8:16). Završnih 4 minuta i 35 sekundi prve četvrtine pripalo je domaćinu koji je serijom 13:0 na odmor otišao sa 5 poena prednosti (21:16).

U nasvku period izjednačenje igre (17. min. 36:32), a u završnici druge četvrtine ponovo do izražaja dolazi duža klupa domaćina, pa se na odmor otišlo sa 9 poena “viška” na kontu Mladosti (43:34).

U nastavku Leskovčani smanjuju prednost Palančana (27. min. 52:47), ali domaćin opet koristi svoje prednosti za mirniji ulazak u poslednju četvrtinu (66:51).

U poslednjih 10 minuta drugačija slika na terenu, najpre je domaćin povećao prednost, da bi u završnici gosti sveli razliku na konačnih 87:74.

Za ekipu Zdravlja Leskovac su igrali: Tešović, Jugović 15, Veličković 11 (7 asistencija), Ristić, Dojčinović 16 (8 skokova), Nedeljković, Marić 14 (12 skokova), Prica 14, Prokić 4, Ilić.

U sledećem, 18. kolu košarkaši Zdravlja na svom terenu dočekuju Proleter iz Zrenjanina.

Conić: Nije istina da slike iz Kulturnog centra nestaju, ako neko ima drugačiju informaciju neka nam se obrati

Na današnjoj konferenciji za medije, Leskovački kulturni centar (LKC) oštro je demantovao informacije koje su …