Poraz košarkaša Zdravlja Leskovac na gostovanju u Aleksincu

Košarkaši Zdravlja Leskovac poraženi su na gostovanju u Aleksincu u duelu sa domaćin Napretkom rezultatom 99:77 (17:18, 30:21, 29:14, 23:24).

Leskovčani su bili ravnopravan rival do 14. minuta (29:28), ali su Aleksinčani do odlaska na odmor stekli 8 poena prednosti (47:39).

U nastavku domaćin sigurniji i precizniji, dok su gosti treću četvrtinu završili sa samo 14 postignutih poena.

U poslednjem periodu rutinska igra Napretka za ubedljivu pobedu nad ekipom Zdravlja.

Za ekipu Zdravlje Leskovac su igrali: Stošić, Ivanović 9 (5 skokova, 3/5 za dva), Vukadinović 15 (3 asistencije, 3 ukradene lopte, 4/7 za dva), Tešanović 4 (5 asistencija), Stanisavljević 16 (8 asistencija), Ilić 2, Stanojević 9 (6 skokova), Tešović 3 ( 4 skoka), Grujić 19 (1o skokova), Stevanović.

U sledećem, 24. kolu Druge lige Srbije Zdravlje u Leskovcu dočekuje poslednjeplarianu ekipu Smedereva.