POBEDA LESKOVČANA! Zdravlje bolje od Zemuna pred svojim navijačima

Košarkaši Zdravlja pobedili su večeras u Leskovcu ekipu Zemuna rezultatom 90:74 (25:21, 23:14, 20:20, 22:19) u utakmici 2. kola Druge muške lige Srbije.

Meč je odigran u velikoj dvorani SRC Dubočica pred oko 300 navijača koji su u više navrata aplauzima nagradili borbenu igru novog tima Zdravlja.

Leskovčani su bolje otvorili meč (5. min. 11:5), ali su Zemunci do 9. minuta održavali rezultatsku ravnotežu (19:19).

U drugoj četvrtini odlična igra domaćih igrača koji nošeni podrškom sa tribina i aplauzima stižu do veliki 15 poena razlike (16. minut 36:21), a izabranici trenera Milana Josića su se u nekoliko navrata i atraktivnim potezima odužili najvernijim navijačima.

U nastavku domaći košarkaši stižu do uverljivih 22 poena razlike (25. minut 62:40), ali su gosti uspeli da se vrate u meč pa je treći period završen nerešeno (20:20).

Na ulasku u poslednju četvrtinu ista meta isto odstojanje kao i na poluvremenu (68:55). Borbena igra donela je domaćinu veliki broj ličnih grešaka, pa su gosti u jednom trenutku zapretili i najavili ulazak u neizvesnu završnicu (31. min. 68:60).

Nošeni podrškom sa tribina Leskovčani nisu dozvolili iznenađenje i rezultatski preokret (37. min. 84:67), a do kraja meča jedino je postavljalo pitanje sa kojom će razlikom u korist Zdravlj abiti završen duel u Leskovcu.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Stošić (3 skoka), Jović 12 (5 skokova, 3 asistencije), Stefanović 12 (4 skoka, 2 osvojene lopte, 5/5 za dva), Daničić 16 (13 skokova), Tasić 29 (11 skokova, 4 asistencije 10/12 za dva), Andrejević 8 (3 skoka), Đorđević (2 skoka), Stanojević, Blagovčanin.

U sledećem, 3. kolu Druge lige Srbije košarkaši Zdravlja gostuju u Loznici gde će odmeriti snage sa istoimenim domaćim timom.

Košarkaši Zdravlja u subotu u 17h dočekuju Zemun u prvoj utakmici na domaćem terenu u novoj sezoni

Košarkaši Zdravlja u subotu u 17 časova igraju prvu utakmicu pred svojim navijačima u novoj …