Pobeda Leskovčana u Surdulici: Radnik – Zdravlje 84:102

Košarkaši Zdravlja pobedili su večeras u Surdulici ekipu Radnika rezultatom 84:102 (30:29, 16:29, 17:21, 21:23) u utakmici 4. kola Druge muške lige Srbije.

Posle početnog vođstva gostiju (2. minut 2:9), domaćin serijom 14:0 najavljuje zanimljiv duel (5. minut 16:9). Leskovčani novom serijom vraćaju rezultatsku ravnotežu (6. minut 16:17), a šuterskia prva četvrtina završena je sa poenom viška na kontu Surduličana.

U drugom period od 16. minuta (41:43), gosti preuzimaju stvari u svoje ruke pa je na odmor Zdravlje otišlo sa 12 poena prednosti 46:58.

U nastavku Leskovčani dolaze do prednosti koja je bila nedostižna za Surduličane (28. min. 60:77). U poslednjih 10 minuta igre košarkaši Zdravlja su u jednom trenutku imali i maksimalna 22 poena prednosti (35. minut 67:89), a do kraja su prednost uspeli da održe za ubedljiv trijumf na gostovanju u Surdulici.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Stošić 3, Jović 5 (7 skokova, 5 asistencija), Stefanović 11 (11 asistencija, 6 skokova, 6 osvojenih lopti), Žigon 27 (3 asistencije, 10/10 za dva), Daničić 22 (4 skoka, 10/14 za dva), Tasić, Stojanović 2, Andrejević 15, Đorđević, Stanojević, Stefanović 14 (7 skokova, 4 asistencije), Blagovčanin 3.

U sledećem 5, kolu Zdravlje u petak 25. oktobra u 16:30 u Leskovcu dočekuje ekipu Ivanjice.

Iz budžeta Leskovca isplaćeno skoro 40 miliona za udžbenike, plate zaposlenih u oblasti kulture i JKP Komunalac i Grdelica za ugovorene poslove

Iz budžeta Grada Leskovca isplaćen je iznos od 39.663.190 dinara. Za sufinansiranje nabavke udžbenika za …