Oslabljeno Zdravlje poraženo na otvaranju sezone u Valjevu

Košarkaši Zdravlja poraženi su večeras na gostovanju u Valjevu u duelu sa ekipom Metalca rezultatom 79:70 (20:16, 28:20, 12:18, 19:16).

Leskovčani su na otvaranju sezone nastupili bez dva pojačanja: plejmejkera Maksima Gorbachova koji se još uvek nije oporavio od povrede iz pripremnog perioda i Artema Tavakalayana koji se krajem prošle nedelje pridružio ekipi.

U skraćenoj rotaciji, Leskovčani su pružili snažan otpor favorizovanom domaćinu koji je uspeo da zadrži iskusnog centra Uroša Lukovića i da tokom leta angažuje čak devetoricu igrača kao pojačanja.

Posle izjednačene igre domaćin je na kraju prve četvrtine imao 4 poena prednosti, što je bila i najveća prednost Metalca u ovom periodu.

U drugih 10 minuta bolja igra domaćina, pre svega u napadu, uz bolju skok igru pod obručima pa je Metalac na odmor otišao sa 12 poena prednosti (48:36).

U nastavku bolja igra Leskovčana koji su na kraju trećef perioda sveli prednost domaćima na samo 6 poena (60:54). U 34. minutu gosti stižu na korak do preokreta (66:64). Lomio se rezultat u narednim minutima, a na 3:33 do kraja Metalac je vodio 4 poena razlike (69:65).

U samom finišu domaćin predvođen iskusnim Urošem Lukovićem stiže do prve pobede i 2 boda na otvaranju sezone.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Gavrilović, Morgan 10 (4 skoka), Petković 11 (5 asistencija), Lampkin 16 (6 skokova), Škundrić 10 (5 skokova), Stojković 3, Radivojević 3, Stajić, Jovanović 13 (6 skokova), Jović (5 skokova), Stojanović 4 (3 skoka).

U 2. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije Zdravlje gostuje u Subotici gde će odmeriti snage sa ekipom Spartak Office Shoes.