Nišlije jače od tradicije: Jagodina – Radnički (Niš) 1:2

Pala je još jedna neugodna tradicija. Fudbaleri Radničkog pobedili su Jagodinu u gostima.

Rezultat u veoma važnoj utakmici bio je 1:2, a golove su postigli Marjanović i Bulatović. Imao je Radnički priliku da uveća vođstvo iz penala, ali je Đuričković bio neprecizan sa bele tačke.

Obe ekipe u meč su ušle sa kadrovskim problemima. Zbog povrede Mojsilović nije mogao da računa na Nikolića, Miladinovića Stojimirovića i Martinovića. Rastavac je bio primoran na promene zbog povrede Živkovića i Marka Tomića, koji se povredio u utakmici Kupa Srbije sa Partizanom u Beogradu.

U Jagodinu su igrači Radničkog došli sa jasnom namerom da ostvare važnu pobedu, već nakon četiri minuta igre pokazali su da ambicije nisu nerealne. Loše su reagovali domaći fudbaleri posle prekida, a u gužvi se najbolje snašao Saša Marjanović, koji je svojim četvrtim golom doneo prednost Radničkom.

Uvodna euforija nije splasnula, Radnički je nastavio sa napadačkom taktikom i posle gola. Kao po staroj navici, nakon gola, Marjanović je bio i asistent. Nakon kornera loptu je glavom udario Radoš Bulatović za drugi gol Radničkog. Igrao se 11. minut. Do sredine poluvremena Radnički je igrao istim tempom, a kako se poluvreme bližilo kraju igrači Radničkog igrali su strpljivije sa namerom da na pauzu odu sa dva gola prednosti. Takođe treba istaći i sjajnog golmana Aleksandra Jovanovića koji je u više navrata maestralno sačuvao gol svog tima.

Početkom drugog poluvremena pripretili su igrači Jagodine, a Jovanović odlično reagovao. Deset minuta kasnije iz prekida Uroš Nikolić pokušao je da ugrozi gol „Reala sa Nišave“ a njegov udarac prošao je pored stative Jovanovića. Mirno je bilo sve do 70. minuta kada je Petrović napravio faul u svom šesnaestercu, Stojiljković je pokazao na belu tačku. A siguran je bio Uroš Nikolić. Treba istaći da se Radnički povukao u drugom delu, očigledno zadovoljan stečenom prednošću.

Jedanaest minuta kasnije, ponovo je dosuđena najstroža kazna. Mrkić je povukao kontru, sustigao ga je Filipović. Penal za goste šutirao je Đuričković, a Tatić bio na visini zadatka, nema promene rezultata.Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja, te je četa Milana Rastavca još jednom slavila na gostovanju.

U sledećem kolu u petak, Radnički u Nišu dočekuje Novi Pazar.

JAGODINA – RADNIČKI 1:2

Stadion: Gradski (Jagodina) Sudija Stojiljković Igor (glavni); Stojković Uroš, Bogićević Dragan

Jagodina: Tatić, Đorđević, Gašić, Filipović, Marić (Milošević), Kyeremeh, Mitošević, Knežević (Popović 74’), Jevtić (Stojimirović 74’), Nikolić, Savković.

Radnički: Jovanović S. A, Petrović, Bulatović D, Bulatović R, Lakić Pešić, Bogdanović, Đuričković, Marjanović, Mrkić, Apostolović (Todorović 46’), Jovanović.

S. Mirković

Plivač Aleksa Manasić najbolji predstavnik Srbije na Centralnom Evropskom prvenstvu

Plivač Aleksa Manasić, član Plivčkog kluba “Leskovac” rođen 2009. godine nastupio je na Centralnom Evropskom …